سرویس های تخصصی خودرودهقان چناری

ادرس:یزد-انتهای بلوار شهید دشتی بعد از کوچه 105

شماره تماس:

09133579173-09132567023

سرویس های

تخصصی خودرو

سرویس های تخصصی خودرودهقان چناری

تعویض روغن ترمز

درمجموعه سرویس های تخصصی خودرو دهقان چناری تعویض روغن ترمزبادستگاه دریزد به صورت اصولی با بهترین برند های روغن ترمزاصلی برتر دنیا وبا استفاده از دستگاه معتبرانجام می شود.

باید توجه داشت که تمامی سیالات و روانکارها در خودرو طول عمر و کیلومتر کارکردی دارند و نیاز به تعویض پیدامی کنند.

روغن ترمز یکی از این مایعات است.

 1. افزایش طول عمر لوازم ترمز
 2. جلوگیری از ایجاد رسوب در سیستم ترمز
 3. بالانگه داشتن کیفیت ترمز گیری

بهترین منبع برای تعیین زمان تعویض روغن ترمز دفترچه راهنمای خودرو است.

روش دیگر استفاده از تستر روغن ترمز است. تستر های روغن ترمز یک آزمایش ساده و فوری که کیفیت روغن ترمز هارا براساس میزان رطوب می سنجد. دراین روش میزان رسوبات و کثیفی روغن ترمز قابل سنجش نیست و تنها می توان براساس میزان رطوبت داخل روغن ترمزتشخیص داد که روغن ترمز نیازبه تعویض دارد یانه.

اگر رطوبت کمتراز 1.5 درصد باشد نیاز به تعویض ندارد

اگر بین 1.5تا3درصد باشد نیازبه تعویض دارد

اگربالای 3درصد باشد خطرجدی برای سیستم ترمز وجودخواهد داشت

این آزمایش ازاین جهت انجام می شود که بالابودن میزان رطوبت باعث زنگ زدگی قطعات فلزی سیستم ترمز شده و به سرعت لوازم ترمز را دچارخوردگی و خرابی میکند همچنین کیفیت ترمزگیری را مخصوصا درمواقع حساس و پدال زدن های مداوم پایین می آورد.

در اکثر موارد توصیه خودرو ساز ها بر این است که روغن ترمز ها هردوسال و یا 30000کیلومتر یک بار تعویض شوند. زمان تعویض روغن ترمز توسط خودروساز به صورت پیش فرض تعیین می شود اما درواقع عوامل مختلف درآن دخیل هست:

 1. شرایط آب و هوایی: درمناطقی که رطوبت زیاد باشدبهتراست 1سال یا 20000کیلومتریک بار روغن ترمزها تعویض شوند اما درمناطق بسیار خشک می توان تا 3سال یا 50000کیلومتردرنظرگرفت.
 2. شرایط رانندگی: درمواقعی شیوه رانندگی شما به گونه ای است که با سرعت پایین رانندگی می کنید و خیلی کم ترمزهای محکم و ناگهانی و یاترمز گیری های مداوم دارید روغن ترمزخودروی شما دیرتراز فردی که ترمزهای مداوم می گیردفرسوده خواهد شد.
 3. شرایط جاده ای: رانندگی در جاده های ناهموار یا مسافت های طولانی باشیب زیاد که نیاز به ترمز گیری های فراوان دارد و باعث داغ شدن بیش از حد روغن ترمز می شود باعث خرابی روغن ترمز در زمان کمتری می شود.
 4. زمان کارکرد: اکثرروغن ترمز ها تا سه سال تاریخ مصرف دارند و پس از آن منقضی می شوند. روغن ترمز ها پس از تاریخ انقضا دچاررسوب زدگی زیادی می شوند و درصورت عدم تعویض سیستم ترمز رادچاراختلال و خرابی می کند.

1.روغن ترمز ها برپایه گلیکول: که براساس DOT3-DOT4-DOT5.1 دسته بندی می شوند و مناسب ترمز های ABS می باشند.

2.روغن ترمز ها برپایه سیلیکون: این روغن ترمزها فقط DOT5 هستند که مناسب ترمز های غیر از ABS می باشد و ضد رطوب یعنی آب گریز هستند.

به این دلیل که اکثر سیستم های ترمز امروزه ABS  هستند ما درادامه فقط راجع به روغن ترمزهای برپایه گلیکول صحبت می کنیم.

روغن ترمزها مانند دیگرسیالات فرمولاسیون های مختلفی دارند که با حروف  DOTنشان داده می شوند.DOT(Department of Transportation) مخفف کلمه دپارتمان حمل ونقل آمریکا می باشد، این دپارتمان تعیین کننده این اعداد هست. این اعداد از DOT1 تا DOT5.1 متغیر است که نشانگر نقطه جوش سیال می باشد. هرچقدر اعداد بالاتر برود کیفیت و تحمل دمایی این مایعات بالاتر میرود و عملکرد محیطی بهتری راخواهند داشت. اما ازطرف دیگر روغن ترمز ها با اعداد مختلف دارای ویسکوزیته مختلفی هستند که براساس وزن، عملکرد و فشار وارده برسیستم ترمز تعیین می شود کدام فرمول برای چه خودرویی مناسب هست.

برای مثال روغن ترمز DOT5.1 بیشترمناسب خودروهای مسابقه ای و شرایط سخت با تحمل فشار و دمای بالا می باشد.

باید این نکته را یادآوربشویم که به هیچ وجه این روغن ترمزها با یکدیگر سازگاری ندارند و نباید آن ها را باهم مخلوط کنیم.

برای هرخودرو چه روغن ترمزی مناسب می باشد

همانطور که قبلا اشاره شد هر شرکت خودرو ساز براساس استاندارد های مختلفی از جمله تحمل دما، وزن و فشار وارد شده بر سیستم ترمز، روغن ترمز های مختلفی را برای خودروهای تولید شده توصیه می کنند.

بامراجعه به دفترچه راهنمای خودرومی توان روغن ترمز توصیه شده را پیدا کرد.

همچنین اگر درب مخزن روغن ترمز خودروها را مشاهده کنید نوشته هایی روی آن ها درج شده است که با توضیح مختصر روغن ترمزمناسب آن خودرو را روی آن نوشته است.

شیوه تعویض روغن ترمزدرمجموعه سرویس های تخصصی خودرو دهقان چناری

درگذشته روغن ترمزها را به صورت سنتی یعنی با بازکردن پیچ هواگیری ترمز و فشار آوردن به پدال ترمز و روغن ترمزها راتخلیه می کرند.

 1. عدم تخلیه کامل روغن ترمز کارکرده و رسوبات داخل مدار ترمز
 2. فشارزیاد به سیستم ترمز ودراکثر مواردمنجر به خرابی اورینگ ها و کاسه نمد های سیستم ترمز می شود
 3. عدم هواگیری کامل و صحیح با پدال زدن(شاید هواگیری انجام شود اما چون روغن ترمز یک نواخت تزریق نمی شود حباب های خیلی کم داخل مدار باقی می ماندکه موجب کیفیت پایین ترمزگیری می شود)
 4. زمان زیادی صرف تعویض روغن ترمز می شود

درمجموعه سرویس های تخصصی خودرو دهقان چناری تعویض روغن ترمز با دستگاه تمام اتوماتیک توسط افراد مجرب انجام می شود.

در این روش روغن ترمزاز یک طرف به صورت مدادم و یکنواخت تزریق می شود و از طرف دیگر رسوبات و روغن ترمز های کارده مکش خواهد شد که دراین روش :

 1. هیچ فشاری به سیستم و لوازم ترمز وارد نخواهد شد
 2. روغن ترمز های کثیف و رسوبات تخلیه کامل خواهد شد
 3. هیچ حباب یا هوایی درمدار سیستم ترمز وارد نخواهد شد
 4. هوا و حباب های ریزی که درمدارسیستم ترمز وجود دارد تخلیه می شود
 5. زمان کمتری صرف تعویض روغن ترمز خواهد شد

تعویض روغن ترمز دریزد، درمجموعه سرویس های تخصصی خودرو دهقان چناری روغن ترمز ها براساس استاندارد های خودرو ساز برای هرخودرو تعیین می شود و دقیقا طبق همان دستورالعمل  روغن ترمز مناسب هرخودرو انتخاب می شود.


-تعویض روغن ترمز بنز در استان یزد – تعویض روغن ترمز بی ام و دراستان یزد – تعویض روغن ترمز رنو در یزد – تعویض روغن ترمز تویوتا در یزد – تعویض روغن ترمز هیوندا در یزد – تعویض روغن ترمزکیا دراستان یزد – تعویض روغن ترمز آئودی در استان یزد – تعویض روغن ترمز آلفارومئو در استان یزد – تعویض روغن ترمز پورشه در استان یزد – تعویض روغن ترمز اف ام سی در استان یزد – تعویض روغن ترمز جی ام سی در استان یزد – تعویض روغن ترمز فورد در استان یزد – تعویض روغن ترمز لکسوس در استان یزد – تعویض روغن ترمز میتسوبیشی در استان یزد – تعویض روغن ترمز نیسان در استان یزد – تعویض روغن ترمز هوندا در استان یزد – تعویض روغن ترمز هایما در استان یزد- تعویض روغن ترمز جنسیس در استان یزد – تعویض روغن ترمز فولکس در استان یزد – تعویض روغن ترمز با دستگاه در یزد


سرویس های تخصصی خودرودهقان چناری